Kelionė į Nepalą - pakeliui į Mulde apžvalgos aikštelę

Kelionė į Nepalą 2017 balandis

Kelionė į Nepalą 2017 balandį – Poon hill (3210m.)/ Mulde (3638 m.), žygis kalnuose ir pažintinė programa

Ši kelionė į Nepalą skirta pirmam bandymui susipažinti su Nepalu, jo kalnais bei kultūra. Todėl sudėliojome lengvą programą, kuriai nereikia jokio specialaus pasiruošimo.
Kelionė orientuota į aktyvią ir intensyvią pažintį – UNESCO saugomų vietų lankymas Kathmandu bei 5 dienų trekas ratu kalnuose (saulės sutikimas Mulde apžvalgos aikštelėje 3638 m. aukštyje  su vaizdais į Anapurnos ir Daulagirio masyvus, aukščiausia nakvynė 3138 m.) Mulde apžvalgos aikštelę atradom per praeitą kelionę į Nepalą – vaizdai yra tikrai kerintys, plius nesutikome nė vieno turisto. Po kalnų keletą dienų ilsėsimės Pokaroje, keliausime po ir aplink Katmandu, nakvosime Nagarkot kalvoje (su vaizdu į Everestą) ir mėgausimės ypatinga Nepalo virtuve. Patirtis ir meilė Nepalui kviečia kasmet sugrįžti ir kuo daugiau žmonių parodyti jo gamtos, kultūros ir miestų grožį.

Kalnuose keliausime su nešikais, Pokaroje ilsėsimes viešbutyje su žydru baseinu, keliausime į pažintinės ekskursijos su gidais – ši kelionė į Nepalą tikrai paliks daug įspūdžių, o penkių dienų žygis pėsčiomis kalnuose išvaikys visus rūpesčius bei praturtins naujomis idėjomis.

2015 metų pavasarį žemės drebėjimo metu Nepalas nukentėjo, tačiau kalnai ir dauguma įspūdingų šventyklų tebestovi. Trekas aplink Anapurnos ir Daulagirio masyvus yra visiškai saugus, kalnų viešbutukai šiame regione atremontuoti, todėl problemų su infrastuktūra nekils. Per drebėjimą Swayambhunath, Pashupatinath šventyklos bei Bouddhanath beveik nenukentėjo, daugiausia žalos buvo padaryta Katmandu, Patano ir Baktapuro senamiesčiams – ten dalis senovinių šventyklų sugriuvo, tačiau išliko ir yra atstatoma didžioji dalis įspūdingų architektūros paveldo objektų.

Pilną kelionės planą galima atsiųsti iš čia.

Planuojamas kelionės laikas: balandžio 27 – gegužės 11 (tiksli data bus žinoma perkant lėktuvo bilietus), kelionės trukmė – 15 dienų.

Kelionės kaina – 1590 eur (be skrydžio į Nepalą). Papildomi kaštai: Nepalo viza oro uoste ( 25 USD), maistas kalnuose ( ~ 15-20 USD dienai) ir maistas miestuose (čia gali būti 2 USD, gali būti 20 USD – daug variantų). Žygis kalnuose su nešikais, patys nešimės tik mažas dienos kuprines.

Skrydžio bilietai paprastai kainuoja ~ 700-850 Eur (su vienu persėdimu Stambule), pirmus skrydžio bilietus perkame sausio gale.

Daugiau informaijos tel. 8 699 44409 bei info@hihike.lt 

Kelionės planas (gali kisti priklausomai nuo atvykimo/išvykimo iš Katmandu laikų) :

Diena Programa
1 Išvykimas iš Lietuvos.
2 Atvykimas į Katmandu. Pervežimas į viešbutį, poilsis viešbutyje (priklausomai nuo užimtumo). Pažintinė programa – aplankome Swayambhunath šventyklų kompleksą – stupą kuriai manoma yra apie 2500 metų. Nuo stupos ( kuri yra ant kalvos) atsiveria puikūs Katmandu slėnio vaizdai (Daugiau info http://en.wikipedia.org/wiki/Swayambhunath ). Po to keliaujame į Durbar aikštę ( senųjų karaliaus rūmų kompleksas – daugiau informacijos http://en.wikipedia.org/wiki/Kathmandu#Durbar_square ) – ši vieta žymi pagodomis, šventyklomis, senovinėmis skulptūromis, etc.
3 Pažintinė programa. Aplankome Patan Patan Durbar square – Patan (Katmandu kaimyno) senamiestį. Patan – seniausias miestas visame Katmandu slėnyje, pilnas budizmo paminklų ir hindu šventyklų, kaip ir dauguma mūsų lankomų vietų įtrauktas į Unesco Pasaulio Paveldo sarašą. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Patan,_Lalitpur .Tada judam į Pashupatinath – pačią seniausią ir turbūt didžiausią Hindu šventyklą Nepale ant Bagmati upės kranto. Įspūdingas šventyklų kopleksas su pastoviai vykstančiomis Hindu laidojimo ceremonijomis ant upės kranto. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Pashupatinath_Temple . Kitas sustojimas – Bouddhanath – viena iš didžiausių ir įspūdingiausių stupų, apsupta Tibeto budistų vienuolynų. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Boudhanath
4 Anksti ryte skrydis į Pokharą, važiuojame iki Nayapul (1070 m), einame iki Uleri ( 2020 m) arba Bhantanti (12,20 km /2200 m)
5 Einame į Ghorepani ( 7 km/ 2800 m). Pietaujame, tada einame pasižvalgyti į Poon Hill, grįžtame į Ghorepani ir keliaujame į Deurali (apie 2 h, 2990 m) nakvynei.
6 Keliamės anksti ryte ir einame į Mulde apžvalgos tašką ( 3638 m), tada leidžiamės į Dobato ( 3420 m) -pietaujame ir poilsis. Nakvynė arba Dobato, arba Isaru (3138 m ).
7 Einame iki Jhinu Dhanda (9,5 km/ 1780 m)– ten mėgaujamės natūraliais karštais šaltiniais (iki jų žemyn 20 min, atgal aukštyn 30 min)
8 Einame (18,20 km) į Nayapul ( 1070 m) ir važiuojame į Pokharą.
9 Laisva diena Pokharoje – galime aplankyti World Piece Pagoda ant kalno šalia Pokharos, šventyklą Phewa ežere, galima paskraidyti parasparniais nuo Sarangot kalvos,aplankyti tarptautinį kalnų muziejų ar nusileisti ekstremalia tarzanke (600 vertikalių m).
10 Laisva diena Pokharoje – galime aplankyti World Piece Pagoda ant kalno šalia Pokharos, šventyklą Phewa ežere, galima paskraidyti parasparniais nuo Sarangot kalvos,aplankyti tarptautinį kalnų muziejų ar nusileisti ekstremalia tarzanke (600 vertikalių m).
11  Pusryčiai, vėliau išvažiuojame į Kathmandu (6-7 h kelio). Laisvas laikas.
12 Važiuojame į miestą-muziejų Bhaktapur – senovinį Newari tautos miestą. Aplankome Golden Gate (auksinius vartus), medinį Palace of 55 windows ( 55 langų rūmus), Nyatapole šventyklą – vieną iš aukčiausių pagodos stiliaus šventyklų Nepale. Daugiau informacijos apie miestą – http://en.wikipedia.org/wiki/Bhaktapur   . Po to vykstame nakvynei į Nagarkot ( 2200 m) – esant giedram orui, nuo čia matosi Everesto masyvas.
13 Ryte gėrimės nuostabiu saulėtekiu, vėliau grįžtame į Kathmandu. Laisvas laikas.
14 Ryte skrydis Katmandu – Stambulas, Nakvynė Stambule ( organizuoja Turkish Airlines, įeina į skrydžio kainą – paprastai būna 4* viešbutis netoli oro uosto)
15 Skrydis Stambulas – Vilnius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *