Kilimandzaras -Leidžiantis nuo Meru viršūnės

Kilimandžaro planai vasario mėnesiui

Sveiki,

pasidalijus kopimo į Kilimandžarą planais 2016 vasarį, sulaukėme daug užklausimų, tai kol aiškėja smulkios detalės , trumpai pristatysime savo planą:

  1. Kilimandžaro – aukščiausios Afrikos viršūnės – aukštis yra beveik 6 km ( 5895 m). Nors tai galima sakyti, tiesiog aukštuminis trekas ir techninio alpinizmo kaip ir nėra, tačiau dėl aukščio kopti į Kilimandžarą nebus lengva. Esame susidūrę, kai aukštis normaliai pasijaučia jau nuo  3,5 -4 km aukščio – o nepasisekus antrą kartą bandyti būtų nepigu, todėl iš pradžių aklimatizacijai kopsime į Meru ( 4562 m. ) viršūnę šalia Kilimandžaro.
  2. Būnant Afrikoje, safarį – kad ir koks jis bebūtų – pamatyti reikia. Todėl planuojame aplankyti Ngorongoro  ir Manyara nacionalinius parkus. Tam skirta dvi dienos po Meru viršūnės – bus kaip tik proga pasisemti įspūdžių ir atgauti jėgas po Meru.
  3.  Tada bus laikas Kilimandžaro viršūnei. Labai nemėgstame vaikščioti tomis pačiomis vietomis, todėl kilsime Machame (sako čia  įspūdingiausi vaizdai), leisimės Mweka maršrutu. Taip pat Machame maršrute bus gerų vietų papildomai aklimatizacijai – kopti aukščiau, miegoti žemiau.
  4. Po Kilimandžaro planuojame iš karto skristi į Zanzibarą ir ten praleisti 4-5 dienas po palmėmis. Kas nori guli, kas nori su MTB važinėjasi, kas nori užsiima įvairiomis pramogomis vandenyje ar ant jo. Ir tada iš Zanzibaro oro uosto namo. Galima ir neskristi – bet būnant šalia  – kodėl gi ne. Likusią metų dalį galima ir džiuvėsius pavalgyti :).

Šią kelionę planuojame jau kelinti metai, vis neprisiruošdavome, bet dabar panašu kad viskas juda reikiame linkme. Matosi, kad tai bus brangiausias projektas – deja tiek Meru, tiek Kili yra didelis sąrašas privalomų samdyti vietinių darbuotojų – to niekaip neišvengsim. Planuojama data – apie vasario 10 – 28, tiksliau priklausys nuo skrydžių bilietų.

Daugiau tikslesnės informacijos – jau greitai. Lapkričio 6 dieną laukiame paskutinės informacijos iš Tanzanijos.

2 thoughts on “Kilimandžaro planai vasario mėnesiui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *