Pagalba Nepalui

Nepalo vėliava

Nepalo vėliava

Sveiki,

kaip gal jau daug kas žino, nesenai keliaudami Nepale, patekome į žemės drebėjimą – bet mūsų grupei labai pasisekė – buvome atviroje vietovėje už miesto, patys nenukentėjome ir aplinkui stipriai nukentėjusių nebuvo. Deja pačiame Nepale aukų daug ir vis daugėja – žiniasklaida viską nušviečia pakankamai informatyviai. Nepalui reikia pagalbos – iš Lietuvos galima prisidėti keliais būdais:

  1. Lietuvos Alpinistų Asociacija renka aukas Nepalui – daugiau informacijos čia. Mačiau, kad jau yra pažįstamų vardų prisidėjusių – ačiū už tai.
  2. Galima paaukoti tarptautinėms ir privačioms organizacijoms Nepale- čia yra  geras straipsnis apie tai – ačiū Editai Nichols už pasidalintą nuorodą.   (Tiek mūsų draugai Nepale, tiek Nepale dirbantis lietuvis Laurynas sako, kad nepervedinėti paramos į vietines Nepalo valdžios institucijas – Lauryno straipsnį apie tai galima rasti čia. )
  3. Puiki fotografė Berta Tilmantaitė renka lėšas parduodant nuostabias Himalajų nuotraukas iš jos praeitos kelionės po Nepalą – daugiau informacijos čia.
  4. Aš (Tadas Jeršovas – keliautojų klubo Hihike steigėjas, Lukla.lt vadovas) atsidariau atskirą sąskaitą Swedbank ir renku lėšas asmeniškai ( taip paprasčiau – keliautojų klubas Hihike nėra paramos gavėjas) – jos bus skirtos:

     A ) konkrečiai mūsų gidui Trijų Perėjų treke Chhongba Sherpa – jo namas pažeistas ir jis dabar su šeima gyvena palaikiame būste, kuris atėjus musoninėms liūtims tikrai bus blogas variantas gyventi. Su juo bendravom po drebėjimo, jis sveikas, tik nukentėjo būstas. Kas nori prisidėti prie pagelbos mūsų gidui – mokėjimo paskirtyje parašykite Pagalba Nepalui – Chhongba “.

B ) Bendrai nukentėjusiems – kiek susirašinėjau su gidais, visi prašo padėti tiesiogiai, ne per valstybines instucijas. Susirašiau su mums padedančios agentūros Nepale direktoriumi dėl tiesioginės pagalbos – parašė, kad tikrai padėtų sukoordinuoti pagalbą  – nupirktų palapinių ( geriausiai tinka didelės palapinės, naudojimos kaip valgymo/maisto gamybos vieta ekspedicijose – jose galima gyventi su visa šeima, susidėti išlikusius daiktus, etc. – viena kainuoja 200-250 JAV dolerių), ryžių, lešių, makaronų, sausainių ir neperšlampamo plastikinio audeklo laikinom palapinėms). Pagalbai koordinuoti  būtų naudojama tiek asmeninių kontaktų informacija, tiek šis Nepalo savanorių tvarkomas pagalbos reikiamumo žemėlapis. Kas nori prisidėti prie pagalbos Nepalui bendrai – pavedimo žinutėje parašykite tiesiog “Pagalba Nepalui” .

Galintys prisidėti – pavedimą reiktų daryti į mano sąskaitą, rekvizitai žemiau:

Tadas Jeršovas LT307300010143026113, mokėjimo paskirtis” Pagalba Nepalui – Chhongba” arba tiesiog “Pagalba Nepalui”

Planuoju bent jau gidui Chhongbai padaryti pavedimą per Western Union pirmadienį po pietų, vėliau susirinkus lėšų – ir bendrai nukentėjusiems – agentūros direktoriui Shashi padaryti bankinį pavedimą. Shashi pažįstu šešis metus, nė karto neteko nusivilti.

Jei kam yra klausimu – skambinkit man 8 620 10880 ar rašykit į info@hihike.lt . Kiek surinkta lėšų, kiek pervesta ir kam panaudota Nepale – visa tai savaime aišku bus paviešinta.

Ačiū,

Tadas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *