Nepalas Pakeliui į Kongma La perėją, fone Amadablan viršūnė

2015 spalis – kelionė į Nepalą ( žygis Everesto Nacionaliniame parke)

Namaste (tradicinis nepalietiškas pasisveikinimas),

Himalajai vis dar stovi ir mus šaukia –  2015 spalį planuojame dvi savaites keliauti pėsčiomis ( trekinti)  Everesto nacionaliniame parke ir grožėtis Everesto ir kitų viršūnių vaizdais. Pagrindinis kelionės tikslas – 15 dienų žygis Everesto nacionaliniame parke (leidžiant orams ir sveikatai bus galima įveikti Trijų Perėjų treką – Vienišoji Planeta/Lonely Planet sako kad tai “the ultimate trek – vieną perėją (Cho La – 5358 m) reikės praeiti bet kuriuo atveju) ir po to pažintinė programa Kathmandu slėnyje. Vaikščiosime šalia didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio viršūnių: Everesto, Lhotsės, Nuptsės, Cho Oyu, Amadablano, eisime per tris perėjas (Kongma La, Cho La ir Renjo La) 5360-5535 m aukštyje, grožėsimės panoramomis nuo Kalapathar ( 5550 m) ir Gokyo ri ( 5357 m) viršūnių (čia planas minimum, nes pakeliui dar bus keletas 5000+ kalnų, kur bus aklimatizaciniai pasivaikščiojimai). Ši kelionė į Nepalą tikrai gali galės pretenduoti į vieną iš įspūdingiausių jūsų gyvenimo kelionių.

Trekas yra su nešikais, t.y. patiems neštis pagrindinių kuprinių nereikės, nakvynės ir valgis – kalnų viešbutukuose. Kalnuose bus vietinis gidas – Sherpa. Bet kuriuo atveju 5000 metrų yra 5000 metrų – labai lengva nebus, bet Himalajų kalnų ir ledynų grožis atperka viską.

Papildomai – kultūrinė programa Kathmandu slėnyje –  aplankysime UNESCO saugomas vietas, t.y. senovinį Bhaktapur miestą, Swayambhunath šventyklų kompleksą (dar žinomas kaip Monkey temple),  Bouddhanath stupą, Patan Durbar aikštę, Kathmandu Durbar aikštę, Pashupatinath šventyklą.

Kaip žinia, buvome Nepale balandžio mėnesį per žemės drebėjimą – po jo kalnai tebestovi, Everesto nacionaliniame parke takai išliko, nuošliaužos jų nesugriovė. Kalnų viešbutukai šiame regione taip pat tiek stovi seni, tiek jau yra statomi nauji ( mūsų nuolatinis nerealusis gidas Congma irgi stato savąjį – Namche Bazaar manau jau gyventume pas Congbą) – tai problemų su infrastuktūra nebus.

Kas liečia architektūrinius paminklus Katmandu slėnyje – per drebėjimą Swayambhunath ir Pashupatinath šventyklos  bei  Bouddhanath beveik nenukentėjo, daugiausia žalos buvo padaryta Katmandu, Patano ir Baktapuro senamiesčiams – ten dalis senovinių šventyklų sugriuvo – bet tikrai liko ką pamatyti. Bet kuriuo atveju pagrindinis kelionės tikslas yra Himalajai  – Katmandu slėnyje Unesco paveldo fondo saugomiems objektams skirsime keletą dienų, visos kitos planuojamos praleisti kalnuose.

Kelionės kaštai – 1540 Eu plius skrydis į Kathmandu ( čia visos įmanomos išlaidos, prisidės tik Nepalo viza oro uoste ( 40 USD) ir maistas kalnuose ( ~ 15-20 USD dienai) bei maistas miestuose (čia gali būti 2 USD, gali būti 20 USD – daug variantų).

Skrydžio bilietai  paprastai kainuoja ~700-850 Eur, keliautojai renkasi, bilietus pirksime susirinkus grupės branduoliui. Minimalus keliautojų skaičius – 6, dabar yra 2 tvirtai apsisprendę keliauti.  Kontaktai – 8 699 44409 , info@hihike.lt .

Kelionės planas

Diena Programa
1 Išvykimas iš Lietuvos
2 Atvykimas į Kathmandu. Jeigu ryte – po pietų aplankome kelis kultūrinius objektus iš programos
3 Kultūrinė programa. Aplankome Swayambhunath šventyklų kompleksą – stupą kuriai manoma yra apie 2500 metų. Nuo stupos ( kuri yra ant kalvos) atsiveria puikūs Katmandu slėnio vaizdai (Daugiau info http://en.wikipedia.org/wiki/Swayambhunath ). Po to keliaujame į Durbar aikštę ( senųjų karaliaus rūmų kompleksas – daugiau informacijos http://en.wikipedia.org/wiki/Kathmandu#Durbar_square ) – ši vieta žymi pagodomis, šventyklomis, senovinėmis skulptūromis, etc. Po pietų važiuojame į Bouddhanath – vieną iš didžiausių ir įspūdingiausių stupų, apsuptą Tibeto budistų vienuolynų. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Boudhanath
4 Skrydis Kathmandu – Lukla ( 2840 m). Trekingas iki Phakding (2610 m). aklimatizacijai einame aplankyti keleto vienuolynų ir pasiekiame 3200 m.
5 Trekingas į Namche Bazaar (3440 m) kaimelį – šerpų sostinę.
6 Poilsio diena (nešikams, ne mums 🙂 Namche Bazar aklimatizacijai. Einam žiūrėt Everesto į Everest view point 3860 m,pusryčiai Everest View Hotel, tada į Khumjung viršūnėlę (4200 m). Išeinam apie penktą ryto.
7 Trekingas į Tengboche (3860 m). Einam žiūrėt seniausio regiono vienuolyno ir aklimatizacijai suvaikščiojam iki gompos (4200 m).
8 Ryte norintys eina saulės sutikti į 4200 m prie gompos.Trekingas į Dingboche kaimelį (4410 m). Kas turi jėgų – aklimatizacinis pasivaikščiojimas link 5083 m. Pirmi 5 km! 🙂
9 Priklausomai nuo savijautos, šia dieną galimi keli variantai : arba likti Dingboche ir ilsėtis plius suvaikščioti akllimatizacijai link 5083 m (nakvynė Dingboche, arba eiti link Chhukhung ( 4730 m) ir suvaikščioti aklimatizacijai link dvigubos Chhukung Ri (5406 m +5550 m) viršūnės su nakvyne Chhukhung ( 4730 m) kaimelyje.
10 Šiandien vėl keli variantai – galima arba eiti per pirmąją perėją Kongma La ( 5535 m) į Lobuche ( 4910 m) kaimelį ( 9-12 h) arba eiti į Lobuche ne per perėją ( 5-8 h).
11 Trekingas į Gorak Shep ( 5140 m) ir po to į Everest bazinę stovyklą (Everest BC, 5364 m). Ir atgal į Gorak Shep 5140 m
12 Saulė teka iš už Everesto – saulėtekiu galima grožėtis, išėjus 03:30 į Kala Patthar (5550 m) viršūnėlę. Grįžus pusryčiai Gorak Shep’e ir po to einame į Dzonglha kaimelį 4830 m.
13 Antrosios perėjos diena – einame į Gokyo kaimelį (4790 m) per Cho La perėją (5368 m).
14 Trekingas į Gokyo Ri (5357 m) ar aplinkinius ežerus. Gokyo Ri geriausi vaizdai tekant saulei, reiktų išeiti apie 03:30. Nakvynė ten pat.
15 Du variantai grįžimui į Namche Bazaar, vienas per Renjo La perėją, kitas tiesiai. Pirmas- per trečiąją Renjo perėją (5360 m) keliaujame į Thame kaimelį ( 3800 m). Ilga (~ 12 h) bet įspūdinga diena – takas eina per autentiškus Nepalo kaimus, čia turizmas dar nėra išvystytas. Trys perėjos įveiktos – jau galima švęsti! :). Nakvynė Thame kaimelyje 3800 m. Antras variantas – išsimiegojus iš Gokyo einama į Dole ( 4038 m) kaimelį, ten stojama nakvynei.
16 Trekingas į Namche Bazaar ( 3440 m). Čia irgi galima švęsti – turime tikrai gerų tradicijų 🙂
17 Trekingas į Luklą ( 2860 m). Atsisveikinimo vakarienė su mūsų palydovais šerpais, po to irgi neliūdim prie lango.
Diena Programa
18 Skrydis Lukla -Kathmandu, toliau tesiasi kultūrinė programa. Aplankome Patan Patan Durbar square – Patan (Katmandu kaimyno) senamiestį. Patan – seniausias miestas visame Katmandu slėnyje, pilnas Budizmo paminklų ir Hindu šventyklų, kaip ir dauguma mūsų lankomų vietų įtrauktas į Unesco Pasaulio Paveldo sarašą. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Patan,_Lalitpur .Tada judam į Pashupatinath – pačią seniausią ir turbūt didžiausią Hindu šventyklą Nepale ant Bagmati upės kranto. Įspūdingas šventyklų kopleksas su pastoviai vykstančiomis Hindu laidojimo ceremonijomis ant upės kranto. Daugiau informacijos – http://en.wikipedia.org/wiki/Pashupatinath_Temple . Vakare – atskira programa – žinome daug gerų vietų.
19 Toliau tesiasi kultūrinė programa. Važiuojame į miestą-muziejų Bhaktapur – senovinį Newari tautos miestą. Aplankome Golden Gate (auksinius vartus), medinį Palace of 55 windows ( 55 langų rūmus), Nyatapole šventyklą – vieną iš aukčiausių pagodos stiliaus šventyklų Nepale. Daugiau informacijos apie miestą – http://en.wikipedia.org/wiki/Bhaktapur . Pietūs, laisvas laikas .Vakarienė bene geriausiam nacionalinio maisto restorane “Thamel house”
20 Atsarginė diena kalnams arba laisvas laikas
21 Skrydis iš Katmandu. Jei skrisime su Turkish Airlines – turėsim dar pusdienį Stambule su nakvyne.
22 Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės planas gali kisti priklausomai nuo atvykimo/išvykimo iš Katmandu laikų/oro salygų ar kitų nenumatytų faktorių.

Detali kelionės programa pdf formatu yra čia.  Daugiau informacijos – tel 8 699 44409 , info@hihike.lt . 

Formalumas – kelionė vykdoma kartu su kelionių organizatoriumi „Eura“, kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 011564 .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *